برد موشک‌های کشور با زیاده‌خواهی دشمن تنظیم شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 113930
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۷:۵۲
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین گفت: باید برد موشک‌های کشور را با زیاده‌خواهی دشمن تنظیم کنیم هر چقدر شعاع برد موشک‌ها بیشتر باشد به همان اندازه نفوذ دشمن هم محدود می‌شود.

به گزارش شاخص‌نیوز، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر قزوین که در مسجدالنبی(ص) این شهر برگزار شد با اشاره به واقعه غدیرخم اظهار داشت: با شناخته شدن حقیقت غدیرخم اختلافات بین مردم برطرف می‌شود و همه جهان هم با حقیقت آن شناخت پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: با شناخت حقیقت غدیرخم همچنین اختلافات مذهب‌های مختلف که هر یک معنی جداگانه از قرآن دارد، برطرف می‌شود و مسلمانان بیش از گذشته اختلافات را کنار گذاشته و با هم همدل می‌شوند.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: رفع اختلافات سیاسی و حزبی از دیگر برکات شناخت غدیرخم است که با تحقق این مهم زندگی مردم متحول می‌شود به طوری که اختلافات جای خود را به همدلی و وحدت می‌دهد و همه در برابر دشمن با اتحاد ایستادگی می‌کنند.

عابدینی با اشاره به تقوا و الگو قرار دادن آن در زندگی یادآور شد: در این زمان جامعه براساس تقوا و ولایت حرکت می‌کند که با تحقق وحدت جهانی بشریت شایستگی ظهور امام زمان(عج) را پیدا کرده و در مسیر عدل و داد قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به جنایت صهیونیست و آمریکا در دو اردوگاه فلسطین که در سال ۱۲۹۷ رخ داد، افرادی را با فجیع‌ترین و وحشیانه‌ترین شکل ممکن و مظلومانه قتل‌عام کرده و دیگران هم سکوت کردند و با این عمل خود از جنایت استکبار جهانی حمایت کردند و در اینجا حقوق بشر معنی پیدا نکرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هیچ رژیم جنایتکاری به خود اجازه نمی‌دهد با مسلمانان این‌گونه رفتار کند، مطرح کرد: دوران هشت سال دفاع مقدس تهدید بود اما به فرصت تبدیل شد چراکه توانستیم در این دوران عزت و اقتدار خود را به جهانیان نشان دهیم.

عابدینی عنوان کرد: باید برد موشک‌های کشور را با زیاده‌خواهی دشمن تنظیم کنیم هر چقدر شعاع برد موشک‌ها بیشتر باشد به همان اندازه نفوذ دشمن هم محدود می‌شود.

وی تصریح کرد: برخی افراد از روی خیانت و جهالت عنوان می‌کنند که نباید تسلیحات نظامی و برد موشکی خود را ارتقا دهیم؛ اینها گرگ‌هایی هستند که لباس میش بر تن کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: برخی افراد که عنوان می‌کنند نباید تسلیحات نظامی ایران افزوده شود، آن‌ها قصد دارند، امت اسلام را در برابر خطرات استکبار جهانی غافلگیر کنند.

عابدینی ادامه داد: مردم و مسؤولان وظیفه دارند در برابر برخی یاوه‌گویان محکم بایستند و بر قدرت نظامی خود در برابر گرگ‌های استکبار بیفزایند.

وی بیان کرد: رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس با هدف دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی با دشمنان بعثی که همه سران کشورهای استکبار از آن‌ها حمایت می‌کردند، جنگیدند.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: شهدا و جانبازان با روحیه ایثار و گذشت توانستند در برابر دشمنان بعثی به پیروزی برسند و عزت و اقتدار ایران را به همه مردم جهان نشان دهند.

عابدینی با اشاره به اینکه رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی از امنیت کشور خود دفاع کردند، مطرح کرد: امروز برای حفظ این نعمت بزرگ جوانان به خارج از مرزهای کشور مانند سوریه، فلسطین، غزه و عراق می‌روند تا با دشمنان مبارزه کنند.

وی یادآور شد: امروز شهدای مدافع حرم با از خودگذشتگی از جان خود در راستای حفظ و امنیت ایران تلاش می‌کنند تا این نعمت به دست آمده در کشور محافظت شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین به درگذشت محمدحسین شهریار شاعر ایرانی اشاره کرد و گفت: این شاعر در سیره امام علی(ع) اشعاری را سروده که در نوع خود بی‌نظیر است.

عابدینی خاطرنشان کرد: جهان بشریت با آشنایی معارف اسلامی و اهل‌بیت‌(ع) از جمله امام علی‌(ع) می‌توانند در جامعه اسلامی تحول ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه باید زندگی تمام مردم بر اساس آیین خداوند باشد، یادآور شد: قشرهای مختلف مردم باید نوع و شیوه زندگی خود را در عرصه‌های مختلف همانند فرهنگی، اقتصادی و علمی برپایه این آیین تنظیم و حرکت کنند.

امام جمعه قزوین به بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: مدیران و معلمان در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان کوشا باشند چراکه آن‌ها آینده‌سازان جامعه هستند.

عابدینی بیان کرد: دانش‌آموزان باید بر اساس آموزه‌های دینی تربیت شوند تا ایمان، صداقت، تقوا و راستگویی‌ آن‌ها در جامعه افزوده شود.

وی با بیان اینکه بازار محل کسب سود و برای عده‌ای دیگر خجالت است، اضافه کرد: مردم در این بازار مواظب باشند که حریت، آزادگی، آبرو، شرف و عقل خود را به قیمت ناچیزی نفروشند و برای سعادتمندی خود در دنیا و آخرت تلاش کنند.

منبع: فارس

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار