ایران جانبی

» 12درصد از دانش آموزان استان در معرض خطر آسیب‌های اجتماعی هستند
کد خبر: 206579
تاریخ انتشار: 13 سپتامبر 2020 - 1:54
معاون پرورشی آموزش و پرورش قزوین:
شاخص : معاون پرورشی آموزش و پرورش قزوین با بیان اینکه 12 درصد از دانش آموزان استان در معرض خطر آسیب‌های اجتماعی هستند، گفت: حدود دو درصد از دانش آموزان استان قزوین آسیب‌های اجتماعی پرخطر را تجربه کردند.

حجت الاسلام علی انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به وضعیت آسیب‌های اجتماعی در بین دانش آموزان استان اظهار کرد: طبق غربالگری صورت گرفته پیش از کرونا، حدود دو درصد از دانش آموزان استان قزوین آسیب‌های اجتماعی پرخطر را تجربه کردند.

وی افزود: این آسیب‌های اجتماعی شامل ارتباط با جنس مخالف، درگیری و نزاع، تفکر خودکشی، فرار از مدرسه، استعمال سیگار، موادمخدر و انواع آسیب‌ها که به 12 نوع آسیب اجتماعی می‌رسد.

معاون پرورشی آموزش و پرورش استان قزوین ادامه داد: اکنون دانش آموزانی داریم که یکی از پدر یا مادر یا هر دو در زندان به سر می‌برند، برخی از اولیاء هم دچار بیماری روانی هستند یا اینکه والدین اعتیاد دارند لذا این دانش آموزان در معرض خطر قرار دارند.

این مقام مسئول با بیان اینکه 12 درصد از دانش آموزان استان در معرض خطر آسیب‌های اجتماعی هستند، عنوان کرد: برخی دانش آموزان در فقر شدید به سر می‌برند که با موضوع کرونا هم این مسئله تشدید شده و باعث می‌شود که این دانش آموزان در معرض خطر باشند.

دستگاه‌های دخیل در آسیب‌های اجتماعی احساس تکلیف نمی‌کنند

انصاری ابراز کرد: طرح “نماد” به مفهوم نظام مراقبت از دانش آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی، در سطح کشور برنامه ریزی شده اما آموزش و پرورش به تنهایی قادر به حل مشکلات نیست و همه دستگاه‌ها باید همکاری کنند و تمام ظرفیت‌های خود را پای کار بیاورند.

وی با بیان اینکه امار دانش آموزان معتاد بسیار کم است، اذعان کرد: آموزش و پرورش وظیفه غربالگری و ارجاع به این دستگاه‌ها را دارد در حالی که دستگاه‌های مربوطه به طور جدی در صحنه نیستند و احساس تکلیف نمی‌کنند.

معاون پرورشی آموزش و پرورش استان قزوین یادآور شد: گاهی با دانش آموز معتادی مواجه می‌شویم که حتی هزینه درمان را ندارد لذا باید دستگاه‌های دخیل در این موضوع، این موارد را به صورت رایگان پذیرش کنند در حالی که هیچ مساعدتی صورت نمی‌گیرد.

انتهای پیام/ 1300

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار