12 فروردین روز احیا و تثبیت ارزش های ناب اسلامی
کد خبر: 98327
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۱:۰۸
کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد؛
شاخص : کارشناس مسائل سیاسی انقلاب اسلامی را از بی‌نظیرترین انقلاب‌های دنیا در انتخاب نوع نظام دانست و گفت: هدف امام خمنی(ره) از ابتدا نهادینه کردن اسلام بود لذا جمهوریت ساختار نظام و اسلامیت محتوای آن قرار گرفت.

رستم قنبرلو صبح امروز همزمان با فرارسیدن ۱۲فروردین در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، انقلاب اسلامی را از بی‌نظیرترین انقلاب‌های دنیا دانست و اظهار کرد: به گفته “میشل‌فکو” از اندیشمندان پست مدرن فرانسه، انقلاب اسلامی به لحاظ ماهیت شبیه هیچکدام از انقلاب‌های دنیا نیست.

وی با اشاره به اینکه ۱۲فروردین روز احیا و تثبیت ارزش های ناب اسلامی است، افزود: انقلاب‌ اسلامی نادرترین انقلابی است که پس از پیروزی نوع نظام خود را به رای مردم می‌گذارد.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه برخی تصور می‌کردند امام خمینی (ره) تحت تاثیر دموکراسی‌های غرب قرار گرفته‌اند ابراز کرد: خیلی از یاران امام راحل با رفراندوم مخالف بودند و می‌گفتند مردم در این مدت خواسته خود را با شعارها و مبارزاتشان بیان کرده‌اند.

قنبرلو ادامه داد: ولی امام فرمودند باید نوع نظام را به رای مردم بگذاریم تا ببینیم خواستار آن هستند یا خیر، مردم هم با میزان رای بسیار بالایی نظام جمهوری اسلامی ایران را انتخاب کردند.

وی با اشاره به اینکه برخی از جریان‌ها درصدد بودند مسیر انقلاب را تغییر دهند گفت: این مسئله در حال حاضر هم ادامه دارد، برخی می‌گویند امام چرا انواع حکومت‌ها را به رفراندوم نگذاشت؟

این کارشناس در ادامه افزود: اولا رفراندوم باید بین ۲ گزینه برگذار شود اگر قرار باشد همه نظرات و خواسته‌هایی که در کشور است به رفراندوم گذاشته شود غیر ممکن و غیر عقلانی خواهد بود.

قنبرلو اضافه کرد: در ثانی هدف امام خمنی(ره) از ابتدا نهادینه کردن اسلام بود لذا جمهوریت ساختار نظام و اسلام هم محتوای آن قرار گرفت.

کارشناس مسائل سیاسی یادآورشد: در آن زمان خبرنگار خارجی از امام راحل  سوال کرد چرا اجازه نمی‌دهید بگویند جمهوری دمکراتیک اسلامی مگر با دمکراسی مشکل دارید؟

وی ادامه داد: امام با جواب قابل تاملی می‌فرمایند؛ من به ۲ دلیل اجازه نمی‌دهم چیز دیگری به جز جمهوری اسلامی گفته شود نه یک کلمه بیشتر ونه یک کلمه کم تر.

این کارشناس افزود: اولا دموکراسی موضوع مبهمی در دنیا است زیرا آمریکا یک معنا از دموکراسی دارد و شوروی هم معنای دیگری، لذا نباید چیزی که مبهم است به عنوان ماهیت جمهوری اسلامی ایران انتخاب شود.

قنبرلو اضافه کرد: از طرفی غیرت ملی و دینی امام راحل را می‌رساند که می‌فرمایند؛ ‌اگر لفظ دموکراسی را پسوند جمهوری اسلامی قرار دهیم به این معنا است که ما پذیرفته ایم اسلام به تنهایی دموکراسی ندارد.

جمهوری اسلامی ایران مسیری بدون توقف است

کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: آن آزادی و دموکراسی که در اسلام است هیچکدام از نظام‌های دنیا ندارد و امام خمینی (ره) با این کار اجازه ندادند خدشه‌ای بر ماهیت اسلام وارد شود.

وی با اشاره به اینکه امروزه عده‌ای با انگیزه‌های متعدد در صدد زیرسوال بردن اسلام و کم‌رنگ کردن نقش ولایت فقیه هستند تصریح کرد: به طور کلی آنچه حرکت‌های ملی  و اسلامی را در کشور به انحراف می‌کشاند روشنفکری متاثر از غرب است.

این کارشناس عنوان کرد: کسانی که تحت تاثیر فرهنگ غرب و نظام سلطه هستند آشکارا می‌گویند باید سیستم حاکم در دنیا را بپذیریم و در آن مسیر حرکت کنیم.

قنبرلو خاطرنشان کرد: در آن زمان امام راحل و اکنون هم مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده‌اند اگر ما هویت استقلالی و ایدئولوژیک خود را از دست دهیم چیزی از انقلاب باقی نمی‌ماند.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: این افراد با چنین تفکراتی موجب نقض چرایی انقلاب می‌شوند؛ اگر قرار بود در نظام سلطه جهانی غرق شویم چه دلیلی داشت  بیش از ۳۰۰ هزار شهید دهیم و تحریم‌ها و سختی‌ها را تحمل کنیم.

وی اذعان داشت: این اشخاص کسانی هستند که یا خسته شده‌اند یا اعتقادی به روند پیش برنده انقلاب ندارند لذا باید توجه داشت که مقام معظم رهبری این روزها بر انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن تاکید می‌کنند.

قبرلو تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین وجه تمایز انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌ها روند حرکت پویا و غیرقابل توقف است که اگر این ویژگی را از دست دهیم همانند سایر نظام‌های جهانی تابع نظام سلطه جهانی خواهیم شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار