ایران جانبی

» ۱۲ نفر از اخلالگران نظام ارزی کشور در استان قزوین دستگیر شدند
کد خبر: 181518
تاریخ انتشار: 8 ژانویه 2019 - 9:12
دادستان قزوین:
شاخص : دادستان عمومی و انقلاب قزوین از دستگیری 12 نفر از اخلالگران نظام ارزی کشور در استان قزوین خبر داد.
به گزارش شاخص، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، محمد قاسمی با توجه به دستگیری ۱۲ نفر از اخلاگران نظام ارزی کشور توسط وزارت اطلاعات گفت: با توجه به تحریم های اقتصادی دشمن و در پی آن بروز نوسانات و التهابات در بازار ارز منجر گردید عده ای سودجو و منفعت طلب اقدام به اخلال در نظام ارزی و اقتصادی کشور نمایند که با گزارش اداره کل اطلاعات استان و دستورات قاطع قضایی اعضای این باند ۱۲ نفره در استان های تهران، قزوین و آذربایجان شرقی شناسایی و دستگیر شدند.

دادستان مرکز استان افزود: با اشراف قضایی و اطلاعاتی و تلاش های مستمر سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان و طی اقدامات پیچیده اطلاعاتی ۱۲ نفر از اخلالگران نظام ارزی کشور در استان قزوین دستگیر شدند.

قاسمی خاطر نشان کرد: اعضاء این باند که اقدام به توزیع ارز به صورت گسترده در استان های مختلف می نمودند به اتهام اخلال در بازار ارز و نظام ارزی کشور، قاچاق ارز از طریق خرید و فروش غیرقانونی، تحصیل مال و منفعت نامشروع، فرار مالیاتی و پولشویی تحت تعقیب قرار گرفته و دستگیر شدند.

وی بیان داشت: سرکرده این باند بزرگ فساد اقتصادی که ارز قاچاق را از برخی مبادی داخلی و خارجی تهیه و توزیع می نمود در حالی که قصد خروج از کشور را داشت با اقدامات به موقع قضایی و اطلاعاتی شناسایی و دستگیر شد.

محمد قاسمی تصریح کرد: اعضای این باند سازمان یافته و حرفه ای از سال ۹۳ در مجموع بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال گردش مالی داشته اند و براساس بررسی های بعمل آمده از طریق خرید و فروش غیرقانونی نزدیک به ۴۵۰ میلیون دلار، بیش از ۲۲۰میلیارد ریال درآمد غیرقانونی و نامشروع کسب نموده اند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: متهمین این پرونده برای جلوگیری از شناسایی اعضاء با اجاره حساب بانکی شهروندان اقدام به جابجایی مبالغ مورد نظر خود می نمودند که شهروندان باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند که برای کسب اندکی سود بانکی در دام افراد منفعت طلب و متخلف گرفتار نشوند.

وی به شهروندان در خصوص سوء استفاده افراد فرصت طلب و سودجو هشدار داد: تبعات هرگونه تخلف و جرائم مالی متوجه صاحبان حساب خواهد بود و آنها نیز باید در مقابل قانون در صورت بروز هرگونه تخلف پاسخگو باشند.

قاسمی تاکید کرد: دستگاه قضایی در مقابل مفاسد اقتصادی و مخلان نظام اقتصادی کشور که با اقدامات خود آب در آسیاب دشمن می ریزند تمام قد ایستاده است و نخواهیم گذاشت عده ای فرصت طلب، سودجو و زیاده خواه با اقدامات منفعت طلبانه خود موجب اخلال در نظام اقتصادی و تضییع حقوق عمومی شوند و این افراد منتظر برخورد سخت دستگاه قضایی باشند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار