ایران جانبی

» 13هزار دقیقه تلاش شبکه قزوین برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا
کد خبر: 210790
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۲۱
شاخص : مدیر روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین از 13هزار دقیقه تلاش شبکه قزوین برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

حسن اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا به یکی از دغدعه های مهم مردم تبدیل شده و در این میان فرهنگ سازی و اطلاع رسانی شفاف توسط رسانه‌ها نقش موثر در پیشگیری از شیوع این ویروس و مهار آن دارد.

وی افزود: رسانه استانی با توجه به جایگاه و وظیفه خطیر و نقش مهم خود در ارتقای دانش و آگاهی مردم باید به عنوان نماینده افکار عمومی آحاد جامعه را با اهمیت رعایت موارد پیشگیرانه از شیوع بیماری کرونا و مخاطرات حضور در اجتماعات و معابر عمومی و اهمیت حضور در منزل برای قطع چرخه انتقال این ویروس آشنا کند.

مدیر روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین گفت: در همین راستا سیمای مرکز قزوین در سه ماهه نخست سال جاری و تا به امروز با پخش 5200 دقیقه برنامه به این موضوع پرداخته است. شبکه قزوین در برنامه های انعکاس، بوی عیدی، پسته خندان، تا آسمان، چهلستون، رنگ زندگی، سلامت مینــودری، ،162 شــفا خـانه ،شمیم سحر، صمـــیمانه، طبیبانه، نـــفس مــــاه، نور باران، و هم سفره ایم به موضوع اطلاع رسانی و آموزش شیوه های مقابله با ویروس کرونا پرداخته است.

اکبری بیان کرد: اطلاع رسانی شفاف و بهینه نقش مهمی در فرهنگ سازی موثر برای پیشگیری از شیوع این بیماری دارد و رادیو قزوین هم در کنار این امر با تولید و پخش مطالب آموزشی برای ارتقای آگاهی های شنوندگان استان قدم بر می دارد.

این مقام مسئول عنوان کرد: رادیو قزوین هم در سه ماهه نخست امسال و تا به امروز با تولید و پخش 7600 دقیقه برنامه اعم از بخش ها، میان برنامه ها و برنامه های تامینی مختص اطلاع رسانی به شنونده ها با موضوع پیشگیری و آموزش نحوه مبارزه با ویروس کرونا در برنامه های تولیدی و هم در تمام برنامه های زنده صبحگاهی و شبانگاهی ،پخش پیامهای اطلاع رسانی با همین موضوع در برنامه «روی خط باشید»، گفتگو با مسئولین به نسبت اقتضاء برنامه در خصوص اطلاع رسانی لحظه به لحظه و دقیق از اخبار ستاد ملی مبارزه با کرونا و اخبار پیرامون رویدادها و تعطیلی ها و برنامه «کلبه مهر» هم به موضوعات پزشکی مرتبط با کرونا به این موضوع پرداخته است.

وی اذعان داشت: رسانه باید به عنوان نقطه ارتباط بین مردم و مسوولان اخبار و مطالب صحیح و لزوم رعایت موارد پیشگیرانه را از مسوولان ذیربط به مردم و انتظارات و انتقادات به حق و صحیح مردم را به متولیان امر منعکس کند.معاونت خبر هم با پیروی از این الگو در سه ماهه نخست سال جاری با تولید و پخش 650 دقیقه گزارش خبری با موضوع کرونا، ارتباط زنده در هر بخش خبری با ستاد پیشگیری و اطلاع رسانی به مردم در بخش گفتگوی خبری ساعت20، تولید و پخش گفتگوی ویژه خبری به صورت زنده با همین موضوع با دعوت از مسئولین امر به این موضوع پرداخته است.

اکبری گفت: معاونت فضای مجازی هم با تهیه و تولید پادکست با پیرامون شیوع و مبارزه با کرونا در قالب موشن گرافیک، تولید اینفوگرافیک راههای پیشگیری و علائم بیماری کرونا، تولید گزارش تصویری با عنوان حقایقی درباره کرونا در قالب عکس نوشت و بازتولید و انتشار برنامه تلویزیونی فرصت برتر با هدف تقطیع دروس آموزشی دوره های ابتدایی و متوسطه اول و دوم در تمامی بسترهای مجازی به این امر می پردازد.

انتهای پیام/ 1300/ د

مطالب مرتبط

برچسب ها: ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار