۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه حمل و نقل ناقص در کشور وجود دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 152064
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۱۰
معاون برنامه‌ریزی وزیر راه و شهرسازی:
شاخص : معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی گفت: هم اکنون 2 هزار و 500 کیلومتر شبکه حمل و نقل ناقص و با سطح سرویس پایین در کشور وجود دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، امیر امینی در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قزوین با بیان اینکه جایگاه کشور در دالان های(کریدور) ارتباطی بین المللی قابل توجه است، اظهار کرد: به دنبال افزایش و ارتقاء نقش کشور در حوزه حمل و نقل جهانی هستیم.

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: هم اکنون ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه حمل و نقل ناقص و با سطح سرویس پایین در کشور وجود دارد که باید برای اصلاح آنها تلاش کرد.

این مسوول با تاکید بر ایجاد فرایندی به منظور تسهیل در جابه جایی و انتقال کالا از کشورهای مبداء به مقصد، خاطرنشان کرد: جابه جایی این کالاها از مرزهای زمینی یا هوایی ایران و از راه های کشور است که تنوع نیروهای دخیل در حمل و نقل کالا به گریزانی بارها از کشور منجر شده است.

امینی مجموع درآمد مستقیم از ترانزیت کالا در سال۹۴ را حدود ۷۹۰میلیون دلار بیان کرد و افزود: از این میزان حدود ۲۹۰میلیون دلار از شبکه ریلی و ۵۰۰ میلیون دلار از حمل و نقل جاده ای به دست آمده است.

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت های ریلی استفاده بهتری شود، گفت: در استان قزوین با جابجایی ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تن کالا فقط ۲۴۰ هزار تن آن با شبکه ریلی بوده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار