۳۵ میلیون ایرانی سود سهام عدالت گرفتند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 163262
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱:۴۱
شاخص : مدیرکل دفتر امور سهام سازمان خصوصی‌سازی گفت: تا به امروز بیش از 35 میلیون و 500 هزار نفر از مشمولان سهام عدالت، سود سهام خود را به‌طور کامل دریافت کرده‌اند.

به گزارش شاخص نیوز؛ اسمعیل مختاری دولت‌آبادی گفت: تا به امروز بیش از ۳۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مشمولان سهام عدالت، سود سهام خود را به‌طور کامل دریافت کرده‌اند که این میزان سود حدود ۳ هزار میلیارد تومان می‌باشد.

مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی افزود: این دسته از مشمولان افرادی هستند که تا اوایل بهمن ماه سال گذشته شماره شبای حساب بانکی خود را وارد سامانه سهام عدالت کرده‌اند و سود سهام آنها پس از تأیید شماره شبای بانکی، به حسابشان واریز شده و تسویه سود سهام عدالت به‌طور کامل با آنها انجام شده است، بنابراین یک دوره کامل سود مشمولانی که شبای آنان تا اوایل بهمن تأیید شده بود، پرداخت و با آنها تسویه شده است.

وی اظهار داشت: افرادی که در دو سه ماه گذشته یعنی از اوایل بهمن ماه سال ۹۶ تا اوایل اردیبهشت ماه امسال شماره شبای بانکی خود را برای دریافت سود وارد سامانه سهام عدالت کرده‌اند نیز، پس از تأیید شماره شبای بانکی به‌تدریج در حال دریافت سود سهام عدالت خود هستند که این دسته از مشمولان نیز جمعیتی حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر را شامل می‌شوند که ارزش سود سهام عدالت آنها حدود ۲۸۰ میلیارد تومان است.

دولت‌آبادی با اشاره به این‌که سامانه سهام عدالت به‌نشانی www.samanese.ir به‌صورت شبانه‌روز و بدون وقفه آماده ارائه خدماتی چون ارائه صورت‌حساب به مشمولان و ثبت شماره شبای بانکی آنها است گفت: از افرادی که تا کنون اقدام به ثبت شماره شبای حساب بانکی خود در این سامانه نکرده‌اند درخواست می‌کنیم در اسرع وقت اقدام به این کار کنند تا پس از تأیید شماره شبای واردشده در سامانه، هرچه سریعتر سود سهام عدالت به حساب آنها واریز شود.

وی با تأکید بر استقبال سازمان خصوصی‌سازی از دریافت شماره شبای مشمولان جهت واریز سود سهام عدالت به حساب آنها اضافه کرد: یکی از اهداف اصلی سهام عدالت ایجاد درآمد برای مشمولان به‌ویژه افراد کم‌درآمد و کسانی است که تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار دارند، بر این اساس در هفته‌های گذشته مکاتبات گسترده‌ای با نهادهای مختلف در سراسر کشور داشته و از آنها خواسته‌ایم که به مشمولانی که تا کنون اقدام به ثبت شماره شبای خود در سامانه سهام عدالت نکرده‌اند، اطلاع‌رسانی کنند تا هرچه سریعتر این اتفاق بیفتد و مشمولان از مزایای سهام عدالت خود بهره‌مند شوند.

مدیرکل دفتر امور سهام سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: این سازمان کماکان تلاش‌ها و پیگیری‌های خود را در قالب اطلاع‌رسانی، نامه‌نگاری، ارتباط با نهادهای مختلف و رسانه‌ها در رابطه با دریافت شماره شبای مشمولان جهت واریز سود سهام عدالت به حساب آنها ادامه خواهد داد.

وی در پایان گفت: مطابق قانون تجارت شرکتهای سرمایه‌پذیر ۸ ماه فرصت دارند تا سود تقسیمی مجامع خود را به حساب سازمان خصوصی‌سازی برای واریز به حساب مشمولان پرداخت کنند که خوشبختانه همکاری خوبی در این رابطه توسط شرکتهای سرمایه‌پذیر با این سازمان انجام شده است و جا دارد از همه این عزیزان کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم.

دولت‌آبادی افزود: البته در این بین هنوز شرکتهایی هستند که سود تقسیمی مجامع خود را به‌صورت کامل پرداخت نکرده‌اند که امیدواریم این تعداد معدود از شرکتهای سرمایه‌پذیر نیز به‌زودی این کار را انجام دهند.

 منبع: ایران جیب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار