۳۷ صفحه خورشیدی مددجویان کمیته امداد به شبکه برق وصل شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 168134
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
مدیرکل کمیته امداد استان:
شاخص : مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: پنل خورشیدی 37مددجو در استان به شبکه برق متصل شده و اقدامات برای تکمیل 7واحد دیگر در حال اجراست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مجید مومنی از اتصال صفحه خورشیدی ۳۷ مددجو به شبکه برق خبر داد و گفت: نصب و راه اندازی صفحات خورشیدی برای مددجویانی انجام می‌شود که توانایی کار کردن ندارند و در مناطق روستایی با موقعیت جغرافیایی مناسب برای جذب نور خوشید زندگی می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به اینکه اتصال هفت صفحه خورشیدی دیگر در حال اجراست، افزود: ایجاد پنل های خورشیدی و درآمدزایی برای مددجویان اقدامی اقتصادی و پایدار برای ارتقاء درآمد خانوارها است.

این مسوول خاطرنشان کرد: هزینه نصب تجهیزات از محل تسهیلات اعطایی منابع داخلی کمیته امداد و تسهیلات بانکی تأمین می‌شود و از درآمد مددجو کسر خواهد شد.

مومنی تصریح کرد: خرید برق تولیدی از این پنل ها براساس قرارداد با شرکت برق تا ۲۰سال انجام می‌شود که همه هزینه‌ها از محل تسهیلات تأمین و اقساط آن نیز از محل برق تولید شده پرداخت خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر موضوع خرید پنل های خورشیدی با رویکرد استفاده از تولیدات داخلی مورد توجه کمیته امداد است اما باید به کیفیت و قیمت آن توجه جدی شود تا بتوان ضمن استفاده از کالای مرغوب، هزینه تمام شده را نیز کاهش داد.

این مسوول یادآور شد: خانواده‌های مددجو با نصب این صفحات خورشیدی، مشروط به نگهداری و مراقبت از تجهیزات، ماهانه بیش از یک میلیون تومان درآمد خواهند داشت.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار