۴۴ درصد جوانان استان قزوین چاق هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 156223
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
کارشناس سلامت مرکز بهداشت قزوین:
شاخص : کارشناس سلامت مرکز بهداشت قزوین با بیان اینکه طبق بررسی سال 95، 44 درصد جوانان استان قزوین چاق هستند گفت: در استان قزوین نیز اضافه وزن و چاقی جوانان رو به افزایش است.

آمنه خالقی کارشناس سلامت جوانان مرکز بهداشت استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت شاخص، اظهار کرد: در ایران بر اساس نتایج مطالعه عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر در سال گذشته حدود ۶۰ درصد جمعیت ۱۸ سال و بالاتر دچار اضافه وزن و چاقی هستند.

وی با بیان اینکه طبق بررسی سال ۹۵، ۴۴ درصد جوانان استان قزوین چاق هستند افزود: در استان قزوین نیز اضافه وزن و چاقی جوانان رو به افزایش است به گونه ای که ۳۳٫۷ درصد جوانانی که در سال ۱۳۹۴ در مراکز خدمات جامع سلامت مورد ارزیابی قرار گرفته اند، دارای اضافه وزن یا چاقی بوده اند.

کارشناس سلامت جوانان مرکز بهداشت استان قزوین گفت: تغییر در الگوی مصرف مواد غذایی، مصرف بی رویه مواد قندی و چربی ها، غذاهای چرب و سرخ شده و کم تحرکی منجر به افزایش وزن و چاقی شده که خود خطر بروز بیماری های غیرواگیر از جمله بیماری های قلبی – عروقی، دیابت، فشار خون بالا ‌و سرطان را افزایش می دهد.

این کارشناس ابراز کرد: انجام مداخلات آموزشی، ابزار موثری برای اصلاح باورها و تغییر رفتارهای فردی و اجتماعی افراد به منظور پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقی است.

وی عنوان کرد: به همین منظور به مناسبت بسیج ملی پیشگیری و کنترل ‌چاقی، «همایش های چاقی، تهدید سلامت امروز و فردا» برای کادر ۱۶ زرهی قزوین و پادگان هوانیروز آبیک، در هفته سوم دی ماه ۱۳۹۶ برگزار شد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار