۵ سال حبس برای برخی متهمان حقوق‌های نجومی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 165005
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۲:۰۳
شاخص : برخی از این افراد محکوم به رد مال، مجازات حبس و جزای نقدی شده‌اند و برای برخی افراد مجازات حبس پنج سال صادر شده است.

به گزارش شاخص نیوز: عباس پوریانی درباره آخرین وضع پرونده حقوق‌های نجومی به خبرگزاری صداوسیما، افزود: تاکنون ۴۲ پرونده با صدور کیفرخواست به مجتمع قضایی کارکنان دولت ارسال شده است که از این تعداد، ۲۱ فقره منجر به صدور رأی شده و ۱۵ نفر محکوم شده‌اند، برای ۶ نفر هم حکم برائت صادر شده است.

به گزارش کیهان  پوریانی افزود: برخی از این افراد محکوم به رد مال، مجازات حبس و جزای نقدی شده‌اند و برای برخی افراد مجازات حبس پنج سال صادر شده است.

وی همچنین درباره پرونده املاک نجومی گفت: درحال حاضر ۱۲ پرونده درمورد املاک نجومی با صدور کیفرخواست به مجتمع قضایی کارکنان دولت ارجاع شده که هنوز به صدور رأی منجر نشده و در دست رسیدگی است.

رئیس‌کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران گفت: اولین وقت رسیدگی به پرونده املاک نجومی ۳۰ اردیبهشت امسال تعیین شده بود و پرونده‌ها به نحو احسن رسیدگی و رأی قاطع صادر خواهد شد.

پوریانی افزود: تعدادی از پرونده‌ها هنوز در مرحله تحقیقات دادسراست و چنانچه اتهامی متوجه متهم یا متهمان باشد پرونده با صدور کیفرخواست به محاکم ارسال خواهد شد و در صورت نبود مستندات لازم، ممکن است در مورد برخی از آنها قرار منع تعقیب صادر شود.

منبع: صراط

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار