62.7درصد ایرانیان دچار اضافه وزن و چاقی هستند
کد خبر: 103493
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۷:۱۵
معاون وزارت ورزش و جوانان:
شاخص : معاون وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه اضافه وزن و دیابت دو تهدید سلامت در جامعه امروز هستند، گفت: حدود ۵۰میلیون نفر در ایران یعنی 62.7 درصد دچار اضافه وزن و چاقی هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سید عبدالحمید احمدی صبح امروز در مراسم نخستین همایش ملی تحولات علوم ورزشی در حوزه سلامت، پیشگیری و قهرمانی در سالن اجتماعات دانشکده علوم انسانی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) گفت: یکی از عوامل مهم تهدیدکننده سلامت انسان، اضافه وزن و چاقی است که این روند بسیار نگران کننده شده‌است.

وی در ادامه اذعان داشت: حدود ۵۰ میلیون نفر در ایران یعنی ۶۲٫۷ درصد دچار اضافه وزن و چاقی هستند.

معاون وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه بیشترین نگرانی درخصوص شیوع چاقی در بین کودکان و نوجوانان است، عنوان کرد: در حال حاضر ۳۳ درصد مردم دنیا دچار اضافه وزن هستند که این میزان ۲ برابر میانگین جهانی است.

این مسئول با بیان اینکه ۲۰ درصد مردم ایران در معرض ابتلا به بیماری دیابت هستند، ابراز کرد: حدود ۱۱درصد افراد از بیماری دیابت خود آگاهی داشته و بقیه افراد اطلاع ندارند.

احمدی در ادامه تصریح کرد: سن ابتلا به دیابت در کشور بین ۴۵ تا ۵۰ سال است که این آمار ۱۰ الی ۱۵ سال پایین از کشورهای توسعه یافته است.

وی با بیان اینکه اضافه وزن و دیابت دو تهدید سلامت در جامعه امروز هستند، ابراز کرد: با انجام فعالیت‌های بدنی، استفاده از رژیم غذایی سالم و اصلاح سبک زندگی می‌توان در پیشگیری از این بیماری‌ها کمک کرد.

معاون وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه ورزش همگانی کشور در وضعیت مناسبی نیست، افزود: تغییر سبک زندگی مردم و بی‌توجهی نسبت به ورزش همگانی موجب سیر نزولی ورزش شده است.

احمدی در پایان گفت: یکی از دستاوردهای این همایش ارائه راهکار برای تغییر سبک زندگی و آگاه‌سازی مردم است.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار