۶۴ بیمار مبتلا به ایدز تحت حمایت باشگاه مثبت قزوین هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 152403
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۲:۵۸
معاون پیشگیری بهزیستی استان:
شاخص : معاون پیشگیری بهزیستی قزوین گفت: در حال حاضر 64 بیمار تحت حمایت این باشگاه قرار دارند که از این تعداد 40 مرد و 23 زن و 1 کودک می باشند.

زهرا غلامرضایی معاون پیشگیری بهزیستی استان در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت شاخص، با اشاره به روز جهانی ایدز اظهار کرد: امروزه با شناخت دقیق عوامل بیماری و چگونگی گسترش آن راههای پیشگیری از بیماری ها شناسایی شده است. با شناخت راههای پیشگیری و کار بردآن می توان قبل از ایجاد بیماری آن را کنترل کرد.

وی در ادامه اضافه کرد : بیماری ایدز که از سه دهه پیش شروع شده است به سرعت در حال گسترش در همه جهان است یک بیماری عفونی محسوب می گردد که راه های انتقال منحصر به فرد این بیماری آن را از سایر بیماریهای عفونی متمایز می نماید.

غلامرضایی گفت: انتقال از راه ارتباطات جنسی محافظت نشده میان ناقلین، تزریق خون آلوده ،استفاده از وسایل تزریق مشترک آلوده باعث می شود تا این بیماری جز بیماریهای رفتاری طبقه بندی گردد.بنابراین راه های پیشگیری از این بیماری نیز به صورت ویژه بوده و با تغییر رفتار میسر خواهد بود. اثرات این بیماری سیستم خانواده و فرد ، نظامهای سلامت ، مسائل سیاسی و اجتماعی و تولید را تحت تاثیر قرار داده و هزینه های زیادی برای سیستم ما وارد می کند.

وی ادامه داد : به دنبال واگذاری فعالیتهای حوزه پیشگیری ، درمان و کاهش آسیب اعتیاد راه اندازی باشگاه مثبت با هدف ارائه خدمات حمایتی ، مشاوره ای و درمانی به افراد مبتلا به اچ آی وی مثبت در دستور کار معاونت پیشگیری بهزیستی استانها قرار گرفته و در استان قزوین این باشگاه از سال ۱۳۹۲ مشغول به فعالیت و ارائه خدمات به این بیماری شد.

معاون پیشگیری بهزیستی گفت: در حال حاضر ۶۴ بیمار تحت حمایت این باشگاه قرار دارند که از این تعداد ۴۰ مرد و ۲۳ زن و ۱ کودک می باشند.برگزاری کلاسهای آموزشی ، مشاوره های فردی و خانوادگی ، توزیع سبدغذایی ،کمک هزینه های پزشکی و دندانپزشکی ، همچنین ارائه کمک هزینه تحصیلی به فرزندان و فراهم نمودن موقعیت های شغلی برای بیماران واجد شرایط و افراد تحت پوشش از اقدامات صورت گرفته در این باشگاه می باشد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار