۷۰ درصد جمعیت شهری استان قزوین با تنش کمبود آب آشامیدنی مواجه‌ می‌شوند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166785
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
همزمان با آغاز فصل گرما؛
شاخص : معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: همزمان با آغاز فصل گرما 70 درصد جمعیت شهری استان با تنش کمبود آب آشامیدنی مواجه‌ می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حسین خانی با اشاره به پیامدهای کمبود آب شرب در قزوین، اعلام کرد: ۷۰ درصد جمعیت شهری استان شامل ۶۸۳ هزار نفر در شهر‌های قزوین، محمدیه و ناحیه شهری مهرگان، آبیک و تاکستان همزمان با آغاز فصل گرما با تنش کمبود آب آشامیدنی مواجه اند.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: میزان آب شرب مورد نیاز شهر قزوین در ایام گرم به هزار و ۶۷۶ لیتر در ثانیه می رسد که حداکثر می‌توان هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه تولید کرد.

این مسوول در خصوص وضعیت تامین آب شرب شهر تاکستان افزود: در این شهر طی روز‌های گرم سال ۲۹۵ لیتر در ثانیه مورد نیاز است که فقط می ‌توان ۲۷۵ لیتر در ثانیه تولید کرد.

وی ادامه داد: در شهر محمدیه و ناحیه شهری مهرگان نیاز آبی ۴۳۸ لیتر در ثانیه است که در این زمینه ۹۸ لیتر در ثانیه کمبود وجود دارد.

معاون بهره برداری شرکت آبفای استان در مورد وضعیت تامین آب شرب شهر آبیک هم گفت: ۱۱ لیتر در ثانیه در این شهر کمبود آب طی ایام گرم سال وجود دارد.

این مسوول خاطرنشان کرد: برای گذر از بحران کمبود آب شرب رعایت صرفه جویی و مدیریت مصرف بهینه آب شرب به ویژه در ایام گرم سال بسیار ضروری است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار