حوادث رانندگی عامل ۸٫۵درصد از فوتی‌ها در استان است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 167038
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۷ - ۹:۴۲
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: 8.5 درصد علل فوت در استان به دلیل حوادث رانندگی بوده که بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عبدالمحمد زاهدی در نشست ثبت وقایع حیاتی استان قزوین اظهار کرد: تا زمانی که آمار کاملی از جمعیت اعم از ولادت،جابه جایی، ازدواج و طلاق نداشته باشیم برنامه ریزی ما کامل نخواهد بود.

استاندار قزوین تصریح کرد: هشت و نیم درصد علل فوت در استان به دلیل حوادث رانندگی بوده که بالاتر از میانگین کشوری است بنابراین باید به فکر کاهش هرچه بیشتر سوانح جاده ای باشیم.

این مسوول با اشاره به کاهش میزان جمعیت روستایی افزود: باید برای تجمیع اراضی کشاورزی چاره ای اندیشید چرا که خرد شدن اراضی کشاورزی در دست وراث باعث آسیب به این بخش می شود و کشاورزی موفق نیاز به زمین های یکپارچه دارد.

زاهدی با اعلام اینکه هنوز ۳۰ درصد از مردم استان کارت ملی هوشمند دریافت نکرده اند، گفت: برای ثبت نام کارت ملی هوشمند نیز باید اطلاع رسانی از سوی صدا و سیما و رسانه ها صورت گیرد.

وی با تاکید بر مزایای کارت ملی هوشمند از مردم استان خواست برای دریافت این کارت اقدام کنند، گفت: باید همه توان خود را به کار بگیریم تا سامانه کارت هوشمند ملی به طور کامل در استان اجرا شود تا جلوی همه سوء استفاده ها و مشکلات بعدی را بگیرد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار