ایران جانبی

۸۰۰ زندانی مشمول عفو در قزوین آزاد شدند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 185365
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱:۱۱
مدیرکل زندان‌های استان قزوین اعلام کرد:
شاخص : مدیرکل زندان‌های استان قزوین گفت: بر اساس آخرین آمار عفو زندانیان مرکزی قزوین تا پایان وقت اداری روز گذشته ۸۰۸ نفر از محکومین و مجرمین زندان مرکزی مشمول عفو و آزاد شدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمدعلی محمدی در اولین جلسه ستاد استانی کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات دادسرای عمومی و انقلاب قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در راستای مفاد این دستورالعمل برابر ماده ۹ کنترل مجرمین حرفه ای اعطای مرخصی به مجرمین در چهارچوب قانون آیین دادرسی کیفری و قوانین اعلام شده از ریاست قوه قضاییه صورت می‌گیرد.

مدیرکل زندان‌های استان قزوین افزود: براساس دستورالعمل سراسری اعلام از سوی قوه قضاییه طی سال دو بار صورت می ‌گیرد و سایر مرخصی‌ها هم طبق آیین نامه سازمان برابر قوانین آیین دادرسی کیفری و آیین نامه اجرایی دادگاه انجام می‌شود.

وی اعلام کرد: بر اساس آخرین آمار عفو زندانیان مرکزی قزوین تا پایان وقت اداری روز گذشته ۸۰۸ نفر از محکومین و مجرمین زندان مرکزی مشمول عفو و آزاد شدند.

این مسئول خاطر نشان کرد: تاکنون یک هزار و ۵۷۷ مورد عفو داشتیم که از این تعداد یک هزار و ۴۸۰ نفر مشمول عفو و تخفیف مجازات شده و ۸۰۸ نفر آزاد شدند.

محمدی تصریح کرد: ۵۰ درصد از محکومین آزاد شده مجرمان مرتبط با مواد مخدر از نوع قاچاقچی و یا نگهدارنده مواد مخدر بوده‌اند.

مدیرکل زندان‌های استان قزوین با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد از زندانیان استان در زندان مرکزی قزوین نگهداری می‌شوند، گفت: مجموع سارقینی که طی سه ماه اخیر آزاد شدند و بیش از یک فقره سرقت مرتکب شدند ۲۹۹ نفر است .

محمدی ابراز کرد: عمده سارقینی که وارد زندان می‌شوند اغلب سارقینی هستند که استعمال مواد مخدر دارند و سرقت‌های خرد را مرتکب شده‌اند.

مسئول زندان مرکزی قزوین خاطرنشان کرد: ۲۳۳ نفر از این تعداد قاچاقچیان آزاد شده در رابطه با مواد مخدر سابقه‌دار هستند.

وی اذعان داشت: در رابطه با ماده ۱۱ دستورالعمل تفکیک و طبقه بندی زندانیان علی رغم کمبود فضای فیزیکی اقدامات خوبی انجام شده به طوری‌که محکومین مواد مخدر از مجرمین جرائم عمومی و محکومین جوان، محکومینی که بین ۲ تا هفت سال محکومیت دارند و محکومان جرائم سنگین از سایر متهمین تفکیک شده است.

محمدی در پایان گفت: انجمن حمایت از زندانیان در پایان سال به صورت ویژه بیش از هزار و سیصد خانواده که تحت پوشش بودند و تا سه ماه بعد آزادی هم به صورت ویژه حمایت خواهد کرد.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار