۸۰۰ واحد مسکونی روستایی قزوین مقاوم سازی شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 175231
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۹:۲۲
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار:
شاخص : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: امسال مقاوم سازی پنج هزار واحد روستایی به استان ابلاغ شده که تاکنون ۸۰۰ واحد مقاوم سازی شده است.

علی فرخزاد در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، بر مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی تاکید و اعلام کرد: امسال مقاوم سازی پنج هزار واحد روستایی به استان ابلاغ شده که تاکنون ۸۰۰ واحد مقاوم سازی شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین با اشاره به اینکه مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی با هدف کاهش تلفات بلایای طبیعی اجرا می‌شود، تصریح کرد: احداث مسکن مقاوم در سطح روستاها و تامین مسکن متناسب با نیاز آنان، حفظ هویت و سیمای عمومی روستاها و تطبیق کالبد مسکن روستایی با زندگی امروزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این مسئول با بیان اینکه بانک ‌ها فرایند پرداخت تسهیلات را سرعت دهند، خاطرنشان کرد: باید سهمیه استان برای مقاوم سازی واحد‌های مسکونی روستایی به سرعت تکمیل شود.

فرخزاد افزود: روستائیان در تامین ضمانت ‌های بانکی به ویژه ۲ ضامن اداری با مشکل جدی مواجه هستند و باید سازوکاری اندیشیده شود که بانک ‌های عامل حداقل یک ضامن و سیستم ضمانت زنجیره ‌ای را قبول کنند.

وی گفت : این مشکل موجب شده تا تناسب پرداخت تسهیلات در روستا‌های استان رعایت نشود و برخی از مناطق روستایی مانند بخش طارم سفلی هیچ تسهیلاتی دریافت نکنند.

این مسئول یادآور شد: تاکنون هزار و ۲۰۰ پرونده به بانک معرفی شده و ۲۰۷ واحد تسهیلات دریافت کرده اند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/ پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار