کسانی که فکر می‌کنند آمریکا به ایران نفع می‌رساند یا ابله هستند یا پول گرفته اند/ توافق آمریکا با کشور‌ها برای نفوذ در آنان است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 80497
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۱
شاخص : آمریکا حرف زیاد می‌زند من اعتقاد دارم که امریکا تا کنون و در طول تاریخ در تمامی توافقاتی که انجام داده است بر این اساس بوده که بتواند در آن کشور کنترل پیدا کند یعنی در کشوری که با آن قرارداد دارد حضور داشته باشد و نفوذ کند.

 

شاخص نیوز: کنت کی اف افسر ارشد سابق نیروی دریایی آمریکا در ایالت کالیفرنیا به دنیا آمد؛ در ۱۹ سالگی به عضویت تفنگداران نیروی دریایی آمریکا در آمد، در دوران خدمت خود حرکت خلاف قانونی را ار مافوق خودش می‌بیند و به مقامات بالا‌تر گزارش می‌دهد و به دلیل همین گزارش مورد تنبیه و توبیخ قرار می‌گردد.

اولین جرقه‌های فکری وی در همین زمان که به دلیل گزارش حرکت خلاف یکی از نیروهای آمریکایی خودش مورد مواخذه قرار گرفت، در ذهن او زده شد. به مدت ۸ سال در جزایر هاوایی و با امکانات مالی خوب زندگی و تجارت کرد اما در سال ۲۰۰۱ از آمریکا خارج شد و در اعتراض به سیاست‌های حکومتی آمریکا با آتش زدن پاسپورت خود شهروندی آمریکا را پس داد.
وی در حال حاضر یکی از فعالان ضد سیاست‌های آمریکایی و یکی از کار‌شناسان روابط بین الملل است.
کنت کی اف که به ایران سفر کرده است ظهر امروز با حضور در سرپرستی خبرگزاری دانشجو در استان کرمان، در جمع خبرنگاران به سوالات آنان پاسخ داد.
بیشترین تعداد زندانیان دنیا در آمریکا هستند
وی در پاسخ به سوالی در رابطه با اولویت رفتاری دولت آمریکا در قبال ایران و خاورمیانه و خشونت‌ها در داخل ایران، گفت: من اعتقاد دارم که ایلات متحده‌ی آمریکا بزرگ‌ترین نقض کننده‌ حقوق بشر در دنیاست، حاکمیت و سیستمی که در این کشور انجام می‌شود بیشترین تعداد زندانی را دارد؛ بیشترین و بدترین شکنجه‌ها در این کشور رخ می‌دهد.
کی اف ادامه داد: آمریکا بیشترین تعداد زندانی را در کل دنیا به خود اختصاص داده بیش از ۲ میلیون نفر در این کشور زندانی هستند که تعداد زیادی از آنان بی‌گناهند.
وی با اشاره به تحقیقی که بر روی زندانیان اعدامی چند سال پیش انجام شد؛ بیان داشت: با تست دی ان‌ای‌ها نشان داده شد که ۱۷ نفر به اشتباه اعدام شده‌اند، پس بنابراین هر تحقیقی که انجام می‌گیرد مربوط به سیستم زندان‌ها ی آمریکا نشان می‌دهد که تعداد بالایی از آنان بیگناه هستند و در درون زندان‌ها با سیستم‌های مخوف شکنجه و ازیت می‌شوند.
افسر ارشد سابق نیروی دریایی آمریکا تصریح کرد: برخی این تصور را دارند که اگر وارد سیستم حکومتی شویم آن‌ها از ما حمایت می‌کنند؛ من این موضوع را تجربه کردم و دیدم که در گزارش تخلف مقام بالاترم من را به جای او آزار و اذیت کردند، برای همین از آمریکا بیرون آمدم.
وی ادامه داد: خیلی‌ها سوال می‌کنند که چرا در آمریکا نماندی و در آنجا مسیر انقلابی بودن خود را انجام ندادی؛ که باید در جاب آنها گفت، شما اگر خودتان یک انقلابی باشید هیچ وقت چنین نصیحتی را به فرد انقلابی‌ای نمی‌کنید؛ من این مسیر را انتخاب کردم؛ این بهتر بود که بتوانم مبارزه‌ی خود را ادامه بدهم اگر در داخل آمریکا می‌ماندم به خاطر کارهایی که کرده بودم زندان می‌رفتم و هیچ کس هم در دنیا از من خبری نداشت و خبردار هم نمی‌شد.اگر شما با سیستم حکومتی آمریکا مخالفت کنید تنبیه خواهید شد
این کار‌شناس مسائل سیاسی افزود: در حال حاضر شرایط متفاوت است و افراد بیشتری در آمریکا کشته می‌شوند؛ اگر بخواهم به آمریکا بروم برچسب تروریست بودن را بر من می‌زنند و هم من و هم دوستانم دچار مشکلات فراوانی می‌شویم.
کی اف با تاکید بر اینکه آزادی‌ای که در درون آمریکاست اشتباه است، توضیح داد: در آمریکا اگر شما با سیستم حکومتی مخالفت کنید تنبیه خواهید شد؛ این اشتباه است که خیلی افراد اینگونه فکر می‌کنند.
دولت آمریکا از گروهی خائن تشکیل شده است
وی افزود: در مورد مباحثی که مربوط به حقوق بشر می‌شود؛ امروز در آمریکا قانونی وجود ندارد اگر هم وجود داشته باشد اجرایی نمی‌شود؛ پس دولت آمریکا تشکیل شده از گروهی خائن؛ در صورتی که به قانون اساسی قسم خورده‌اند که به کشور خود خیانت نکنند؛ اما آنان مرحله به مرحله که پیش می‌روند بیشتر و بیشتر به کشورشان خیانت می‌کنند.
افسر ارشد سابق نیروی دریایی آمریکا به زندان گوانتانامو اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال گوانتانامو را همه می‌شناسیم؛ اما سیاست‌های زیادی در دنیا وجود دارد که متعلق به امریکااست و افراد بی‌گناهی در آنجا زندانی کرده‌اند که هیچگونه امکاناتی از قبیل بهداشتی و خوراکی و پوشاکی ندارند، این‌ها برای ایالات متحده عادی است.
ایالات متحده‌ی آمریکا بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر است
وی ادامه داد: من اعتقاد راسخ دارم که ایالات متحده‌ی آمریکا بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر است و از طریق سیستم دلاری نفتی سیستم قتل و جنایت و کشتار را در دنیا گسترش داده است؛ صدام زمانی که با ایران می‌جنگید و ایرانی‌ها را می‌کشت دوست ما بود اما بعد‌ها که سیاست‌ها عوض شد و شرایط تغییر کرد خود او را هم کشتند.
کی اف در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با اینکه نظر مردم آمریکا در رابطه با تحریم‌ها بر علیه ایران چیست؟، پاسخ داد: مردم آمریکا هم به دلیل تصویری که رسانه‌ها از ایران نشان داده‌اند؛ از تحریم‌ها حمایت می‌کنند.
آمریکایی‌ها همواره در رابطه با ایران دروغ می‌گویند
وی افزود:  رسانه‌ها برای مردم آمریکا باورسازی کرده‌اند که ایرانیان در حال ساخت بمب اتمی برای نابودی مردم آمریکا و اسرائیل هستند؛ در واقع جریان اصلی که مجموعه‌ی واحدی هستند همواره در رابطه با ایران دروغ می‌گویند و از ایران به عنوان کشوری پر از ملا‌ها نام می‌برند که می‌خواهند اسرائیل را نابود کنند؛ صحبت‌های آقای احمدی‌نژاد را در مورد اسرائیل وارونه به مردم آمریکا نشان می‌دهند.
افسر ارشد سابق نیروی دریایی آمریکا با تاکید بر اینکه مسائل خیلی غیر حقیقی در مورد مردم ایران گفته می‌شود؛ تصریح کرد: یکسری موضوعات را در مورد ایران نمی‌توان تغییر داد و وارونه جلوه داد؛ به عنوان مثال مردم آمریکا نمی‌دانند که کشور ایران در ۳۰۰ سال گذشته هیچ جنگی را نداشته‌اند با توجه به اینکه در منطقه‌ی جنگ خیز و پر جنگی حضور داشته‌اند.
وی ادامه داد: غرب و آمریکا نمی‌داند که ایران مکان امنی برای یهودی‌ها و مسیحیان است و در خاورمیانه بیشترین تعداد یهودی بعد از اسرائیل در ایران زندگی می‌کنند؛ مردم آمریکا این موضوعات را نمی‌دانند و بلکه دروغ می‌شنوند که ایران می‌خواهد یهودی‌ها را نابود کند و این در حالی است که یهودی‌ها در ایران از رفاه کامل و خوبی برخوردارند.
زنان در آمریکا به یک شیء جنسی تبدیل شده اند/ آمار تجاوز در کمپ‌های دانشجویی و ارتش آمریکا رقم بالایی دارد
کی اف در مورد خشونت علیه زنان در کشور آمریکا نیز گفت: در این کشور و در غرب زن به یک شیء جنسی تبدیل شده است و این موضوع در فرهنگ آنان موردی عادی است که زنان تنها شیء جنسی باشند وبرای تبلیغات و لذت‌ها مورد استفاده قرار گیرند و این تبدیل شدن به کالا متاسفانه در آمریکا عادی شده است.
وی ادامه داد: بحث تجاوز به زنان و دختران در کمپ‌های دانشجویی و دانشگاه‌ها و مدارس آمار بالایی دارد؛ تجاوز در داخل ارتش آمریکا هم از رقم بالایی برخوردار است.
قرارداد نظامی آمریکا و عربستان ۶۰ میلیارد دلار است
افسر ارشد سابق نیروی دریایی آمریکا در پاسخ به سوالی در رابطه با یمن و سوریه و کمک‌های آمریکا به جریان‌های مخالف نیز گفت: قرارداد نظامی آمریکا و عربستان ۶۰ میلیارد دلار بوده است؛ رابطه‌ی بین عربستان و آمریکا نمی‌تواند از این صمیمی‌تر باشد که این سلاح‌ها در جنایاتی که در سکوت مطلق بر علیه‌ی مردم یمن و سوریه صورت می‌گیرد؛ مورد استفاده قرار می‌گیرند.
وی افزود: آمریکا در مورد حقوق زنان در کشورهای دیگر چه فریاد‌ها که نمی‌زند اما در مورد زنان عربستانی که حتی حق رانندگی ندارند؛ سکوت کرده و اعتراضی به این کشور نمی‌کند.
من می‌گویم داعش یعنی سرویس امنیتی مخفی اسرائیل
کی اف به گروه تکفری داعش اشاره کرد و گفت: داعش که در کشورهای غربی به ISIL معروف است، به گفته‌ی من یعنی سرویس امنیتی مخفی اسرائیل؛ تولید داعش کار آمریکاست؛ سیاست‌های عربستان و اسرائیل یک مجموعه‌ی کاملی است که مکمل یکدیگر هستند و حمایت‌های مالی‌ای که از داعش صورت می‌گیرد توسط عربستان و کشورهای خلیج فارس است که داعش در این مورد مشکلی ندارد.
وی ادامه داد: داعش توسط عربستان حمایت مالی می‌شود؛ من سوالم از شما این است که چرا داعش به اسرائیل حمله نمی‌کند؟، اسرائیل خودش اعتراف کرده که در بلندی‌های جولان به نیروهای داعش کمک  و به آنان خدمات درمانی ارائه کرده است.
افسر ارشد سابق نیروی دریایی آمریکا بیان داشت: در هفته‌ای اخیر داعش بیانیه‌ای را با این مضمون که خداوند از ما نخواسته که با اسرائیل بجنگیم منتشر کرده‌اند؛ یعنی خداوند به آنان دستور داده اکه مسلمانان و مسیحیان بکشید؛ این خیلی مشخص است که داعش دست پرورده‌ی دولت آمریکا و اسرائیل و عربستان است.
ساخته شدن داعش از برنامه‌های راهبرد اسرائیل است/ آمریکایی‌ها دیوانگان داعش امکانات دادند که مردم را بکشند
وی افزود: اگر بخواهیم برنامه‌ای را که برای خاورمیانه در دهه‌ی ۸۰ توسط اودد ینان طراحی شد که به راهبرد اسرائیل معروف است را بررسی و مطالعه کنیم، خواهیم دید که یکی از دستاوردهای این طرح این است که از هر دو رهبری قدرتمند در منطقه چه خوب و چه بد باشد باید یکی از آنان از بین برود، که در همین راستا صدام را از بین بردند.
این کار‌شناس مسائل بین المللی با اشاره به اینکه سرائیلی‌ها به هدف خودشان به حمله به عراق رسیدند، تصریح کرد: می‌بینیم که قبل از حمله‌ی آمریکایی‌ها به عراق گروه‌های القائده و داعشی وجود نداشتند، آن‌ها می‌گویند که به وجود آمدن این گروه‌های تکفیری و تند رو در عراق به دلیل اشتباهات ما بوده و غیر عمدی است، اما دروغ می‌گویند؛ این آمریکایی‌ها بودند که به این دیوانگان امکانات دادند که مردم را بکشند و هیچ توجیهی هم برای این موضوع از سوی آنان قابل قبول نیست.
وی تاکید کرد: ایجاد القائده و داعش در کشورهای عراق؛ سوریه، لیبی و… از برنامه‌های اسرائیل بود که در برنامه‌ی راهبری‌اش وجود دارد.
اسرائیلی‌ها به دنبال ایجاد اسرائیل بزرگ از نیل تا فرات هستند/سعودی‌ها خواسته و برنامه ریزی شده منافع صهیونیست‌ها را تامین می‌کنند
کی اف با اشاره به اینکه اسرائیل به دنبال ایجاد اسرائیل بزرگ از نیل تا فرات است، بیان داشت: اسرائیل بزرگ شامل کشورهای سوریه، عراق، عربستان و مصر تا رود نیل می‌شود، اسرائیلی‌ها با ایجاد درگیری‌های داخلی در کشور‌ها می‌خواهند به این موضوعات خود دستیابند و عربستان هم دارد در همین مسیر به آنان کمک می‌کند و گام برمی دارد.

 

وی ادامه داد: در مورد عربستان باید گفت که داعش را عربستان تولید کرد تا منافع اسرائیل را در منقطه تامین کند؛ سعودی‌ها خواسته و برنامه ریزی شده منافع صهیونیست‌ها را تامین می‌کنند.
افسر ارشد سابق نیروی دریایی آمریکا افزود: آمریکا در هرجایی که رفته است گروه‌های افراطی وجود دارد چرا این گروه‌ها هنوز به ایران نیامده‌اند چون آمریکا در ایران نیست، اگر آمریکا به ایران نفوذ کند؛ گروه‌های تکفیری در ایران نیز به جنگ خواهند پرداخت.
وی در مورد خشونت در مدارس آمریکا و ازار و اذیت‌های جنسی در مدارس نیز گفت: آمریکا کشوری است که مسائل اخلاقی در آن هیچ پایه و اساسی ندارد؛ آن‌ها از هالیوود استفاده می‌کنند مه تصویر خوبی را از خودشان نشان دهند اما اصل ماجرا چیز دیگری است و برعکس است.
کی اف ادامه داد: آنان این نوع برخورد ابزاری و جنسی با زنان را یک ارزش می‌دانند و جزو ارزش‌های آنان است.
هیچ سیستم حکومتی‌ای فاسد‌تر از سیستم حکومتی آمریکا در دنیا وجود ندارد
افسر ارشد سابق نیروی دریایی آمریکا با اشاره به اینکه هیچ سیستم حکومتی و سیاستی‌ای فاسد‌تر از سیتسم حکومتی آمریکا در دنیا وجود ندارد؛ بیان داشت: آنچه که به عنوان رهبر دینی هم در غرب و آمریکا از ان یاد می‌شود هم با دیگران هیچ فرقی ندارند و فاسد هستند؛ اثری از دین دیده نمی‌شود.
وی تشریح کرد: آنان سیستم فاسد خود را با بسته‌ای زیبا می‌پوشانند و به دنیا معرفی می‌کنند؛ آنان با پول تصویری دیگر را از آمریکا نشان می‌دهند؛ همانند اینکه شما نجاسات را در جعبه‌ای زیبا قرار دهید بیرون جعبه را با پول تزئین می‌کنند و می‌گویند چقدر خوب است اما از داخل فاسد است.
کی اف افزود: یک موضوع دیگر هم بازی‌های یارانه‌ای است که باعث ترویج خشونت‌ها در بین دانش آموزان می‌شود وزمانی که این گونه خشونت‌ها را در جامعه می‌بینید نباید زیا دشکفت زده شوید.
آمریکا نیروی دفاعی ندارد بلکه نیروهای آنان تهاجمی هستند
افسر ارشد سابق نیروی دریایی آمریکا در رابطه با اینکه قدرت دفاعی ایران و آمریکا در خلیج فارس چگونه است و کدام یک از این کشور‌ها در حال حاضر در خلیج فارس و تنگه‌ی هرمز تعیین کننده هستند، گفت: اول یک نکته را بگویم که ما در آمریکا نیروی دفاعی نداریم؛ نیروهای ما کاملا تهاجمی هستند. این موضوع را به خوبی می‌بینید که نیروهای امریکایی در جنک‌ها متجاوز بوده‌اند و در مقابل ان نیروهای ایران دفاعی هستند که با تاریخی بلند فقط به فکر دفاع بوده‌اند.
افراد نادانی در آمریکا و اسرائیل وجود دارد که می‌توانند از بمب اتمی استفاده کنند/به دنبال آغاز جنگ جهانی سوم هستند
وی ادامه داد: همه می‌دانیم که آمریکا واسرائیل بمب‌های اتمی فراوانی را دارند و بمبهایی هستند که قابل دفاع کردن نیستند و این ساده انگاری است که ظریفیت آن‌ها را در این مورد نادیده بگیریم، اما باید این مورد را هم در نظر بگیریم که در کشورهای آنان افراد نادانی هستند و این امکان برای استفاده از بمب‌های هسته‌ای وجود دارد؛ شما باید این را هم در نظر بگیرید.
کی اف با تاکید بر اینکه سیستم حاکمیتی آمریکا و اسرائیل به دنبال ایجاد جنگ جهانی سومی است؛ تشریح کرد: اگر آن‌ها نمی‌خواستند جنگ جهانی سومی ایجاد شود بر خلاف مسیری که اکنون حرکت می‌کنند؛ حرکت می‌کردند؛ نیروهای نظامی آمریکا و اسرائیل از بیرون خود را خوب نشان می‌دهند اما از داخل بسیار ضعیف هستند و شخصیت نظامی را در درون خود ندارند و در این مقابل نیروهای دفاعی ایران که دارای اعتقاداتی قوی هستند قرار دارد. من مطمئن هستم که ایرانیان اگر پای سرباز آمریکا یا اسرائیلی به کشورشان باز شود آن را سالم نخواهند گذاشت.
وی افزود: اعتقاد داریم که آنان می‌خواهند از سوریه به ایران برسند و اگر این اتفاق بیوفتد جنگ جهانی شود ایجاد خواهد شد؛ سیاست‌های حاکمان آنان شدیدا بر روی ایجاد جنگ و جنگ افروزی است.
برجام خیلی ناعادلانه است/برجام اصلا برای من قابل فهم و قبول نیست
کی اف در سخنانی جالب در رابطه با برجام نیز گفت: برجام خیلی ناعادلانه است؛ کاملا نا‌منصفانه است که چرا ایران باید مجبور به پذیرش این همه بازرسی‌ها باشد؛ این موضوع به هیچ وجه برای من قابل فهم و درک نیست؛ این حرکت خیلی ناعادلانه ایست.
افسر ارشد سابق نیروی دریایی آمریکا ادامه داد: من دوست داشتم ایران در مذاکرات همه چیز را قبول کند و تنها شرطی را که قبل از امضای مذاکرات قرار می‌داد این بود که اسرائیل هم می‌بایست این محدودیت‌ها را بپذیرد و امضا کند.

کاش همانطور که ۵+۱ با ایران مزاکره کرد و برجام را امضا کرد با اسرائیل هم که این همه بمب و فعالیت نظامی هسته‌ای دارد این مذاکرات را انجام می‌داد؛ ایران اصلا در مسیر ساخت بمب اتمی نیست.
توافق آمریکا با کشور‌ها برای نفوذ در آنان است/ افرادیکه تلاش می‌کنند توافق شود منافعی دارند که می‌خواهند پای آمریکا به ایران باز شود
کی اف با اشاره به اینکه باید دید که آمریکا چه کار خواهد کرد و چه اقداماتی را انجام می‌دهد؛ بیان داشت: آمریکا حرف زیاد می‌زند من اعتقاد دارم که امریکا تا کنون و در طول تاریخ در تمامی توافقاتی که انجام داده است بر این اساس بوده که بتواند در آن کشور کنترل پیدا کند یعنی در کشوری که با آن قرارداد دارد حضور داشته باشد و نفوذ کند.
وی افزود: این فکر من است که عاقلانه بود سخنان رهبر ایران در مورد مذاکرات که فقط باید در رابطه با هسته‌ای با آمریکا مذاکره کنید، افرادی هستند که ازز مذاکرات نفع می‌برند افرادی‌اند که به دنبال منافع شخصی خود هستند اما افرادی هم تلاش می‌کنندکه توافق شود منافعی دارند که می‌خواهند پای آمریکا به ایران باز شود.
کسانی که فکر می‌کنند آمریکا به ایران نفع می‌رساند یا ابله هستند یا پول گرفته‌اند
کی اف تشریح کرد: امریکایی‌ها چه کار می‌کنند؛ شرکت‌های آمریکایی می‌آینده و همه چیز را تحت کنترل خود می‌گیرند، اگر فردی بخواهد غیر از این فکر کند که آمریکایی که به فکر منافع مردم خودش نیست چگونه می‌خواهد به مردم ایران نفع برساند یا این فرد ابله است و یا به آن پول داده‌اند که فکر کند که آمریکا به دنبال منافع ایران است.
وی گفت: این سخنان من به این معنی نیست که از مردم امریکا نفرت دررم؛ نه بلکه من به سیاست‌های دولتی آمریکا عتراض دارم و از انان منتفرم؛ من خوبی را برای مردم آمریکا و مردم ایران می‌خواهم.
افسر ارشد سابق نیروی دریایی آمریکا خاطر نشان کرد: مردم آمریکا باید خود را ابتدا از درون آزاد کنند سپس کشورهایی را که اشغال کرده‌اند آزاد کنند تا مردم دیگر نیز در آزادی زندگی کنند.

 منبع: داشجو

مطالب مرتبط

برچسب ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار