موافقت اداره کل محیط زیست قزوین با بیش از 91درصد از استعلام های تاسیس واحدهای صنعتی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 8526
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۷

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شاخص نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، علی   آقا فرهادی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در این باره اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال جاری 441 مورد استعلام در زمینه ی استقرار و بهره برداری واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی  به این اداره کل ارسال شده که با بیش از 91 درصد از استعلام های استقرار موافقت شده است.

علی آقا فرهادی تصریح کرد: از این استعلام های دریافت شده 229 مورد مربوط به استقرار و تاسیس واحدهای صتعتی بوده که با 209 مورد آن موافقت شده است.

وی اضافه کرد: همچنین 179 مورد استعلام در زمینه  بهره برداری مورد  موافقت این اداره کل قرار گرفته است که کل استعلام دریافتی در این زمینه 212 مورد بوده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین در ادامه یادآور شد: این موافقت ها در راستای تحقق بخشیدن به فرمایشات مقام معظم رهبری که سال 1391 را با شعار «سال تولید ملي،حمايت از كار و سرمايه ايراني» نام گذاری کردند و همچنین کمک به پیش رفت و آبادانی استان و ایجاد اشتغال صورت گرفته است.

فرهادی عمده دلایل عدم موافقت در مرحله استقرار را مغایرت محل استقرار واحد درحال تاسیس با ضوابط و آیین نامه های مصوبه هیات محترم وزیران از جمله نداشتن فاصله کافی از مناطق مسکونی و حریم شهر و روستا اعلام  کرد.

وی در پایان گفت: عدم مدیریت صحیح عوامل آلاینده اعم از فاضلاب صنعتی یا آلایندگی هوا و آلودگی صوتی ، و یا ایجاد نکردن فضای سبزمکفی از دلایل عدم موافقت در مرحله بهره برداری بوده است.

مطالب مرتبط

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار