باغستان‌های اطراف شهر قزوین پاکسازی شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 8524
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۵

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شاخص نیوز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست قزوین، عباس عسگری اظهار کرد: این حرکت نمادین با هدف ترویج و ترغیب شهروندان به پاکیزه نگاه داشتن طبیعت و محیط زیست خود انجام شد و همچنین هدف از این مشارکت، جمع‌آوری زباله از حاشیه شهر قزوین، توسعه فرهنگ عمومی جامعه، برانگیختن حس طبیعت دوستی و ایجاد منطق طبیعت‌یاری در سطح این شهر بود.

وی افزود: در این برنامه پاکسازی، سازمان مدیریت پسماند بین تمامی شرکت کنندگان برای انجام کار در محیط کاملا بهداشتی دستکش، ماسکو کیسه زباله توزیع و حاضران را تا پایان مسیر همراهی کرد و در پایان نیز تمامی پسماندهای جمع‌آوری شده را به جایگاه زباله منتقل کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین با بیان اینکه این گروه از دوست‌داران طبیعت هر هفته یک مسیر را برای پاکسازی انتخاب می‌کنند، بیان کرد: متأسفانه هر روز شاهد از بین رفتن طبیعت و دست‌اندازی و ویرانگری انسان‌ها در طبیعت و نابودی محیط زیست هستیم.

عسگری ادامه داد: محیط زیست موهبتی الهی است که به امانت در اختیار ما گذاشته شده و وظیفه ماست که آن را حفظ کرده و به نسل‌های دیگر تحویل دهیم، این مهم بدون مشارکت همگانی امکان‌پذیر نخواهد بود.

مطالب مرتبط

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار